Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Adolf Hitler Straße (v. Lange Straße)

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Stettiner Rechtes Oderufer vor 1945 > Finkenwalde > Adolf Hitler Straße (v. Lange Straße)

Top rated - Adolf Hitler Straße (v. Lange Straße)
Finkenwalde,_Langestrasse4.jpg
Finkenwalde, Langestrasse42065 viewsWidok w stronę Podjuch. Parcele 98 i 99, wraz ze znacznym obszarem rolnym wzdłuż dawnego Griebelsdamm'u należały do rodziny Ippen. Widoczny na zdjęciu dom, stojący na skrzyżowaniu ul. Batalionów Chłopskich z Łozową zachował się do dziś.
(7 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse33.jpg
Finkenwalde, Langestrasse332025 viewsNa zapleczu Caffe Stettin na początku XX wieku funkcjonowała strzelnica, której teren w latach 20-tych zamieniono na dodatkowy taras ze stolikami dla odwiedzających lokal gości.
(5 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse13.jpg
Finkenwalde, Langestrasse132129 viewsPierwszy budynek po lewej stronie zdjęcia, to skromna parterowa dobudówka (do domu o adresie Lange Straße 34) z przeznaczeniem komercyjnym - sklep Pani A. Büttow. Stojący tuż obok niego, zachowany do dziś, to Lange Straße 33 na rogu z Linden Straße (ul. Jaracza).
(5 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse26.jpg
Finkenwalde, Langestrasse262023 viewsPo prawej stronie ulicy, pierwszy z brzegu to budynek kawiarni "Cafe Stettin". Ten dobrze usytuowany oraz najbardziej reprezentacyjny lokal przedwojennego Finkenwalde można zobaczyć również choćby na tej kartce reklamowej. Na drugim planie budynek jeszcze wykorzystywany przez szkołę.
(3 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse20.jpg
Finkenwalde, Langestrasse201928 views
(3 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse.jpg
Finkenwalde, Langestrasse2570 viewsUl. Batalionów Chłopskich na wysokości dawnej Lange Straße 89, widok w stronę Podjuch. Fragment przedstawia zabudowę między Lindenstraße (ul. Jaracza) a Hökendorfer Straße (ul. Sanatoryjna).
(8 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse_112,_Behlke.jpg
Finkenwalde, Langestrasse 112, Behlke2536 viewsPierwszy budynek przy lewej krawędzi pocztówki to sklep R. Behlke'go. Budynek stoi do dziś.
(9 votes)
Caffe_radler.jpg
Finkenwalde. A.H.Str. 44 (v. Lnage Str. 44)2114 viewsZdroje. Ul. Batalionów Chłopskich 44. Jeszcze sklep Maxa Radlera, późniejsza Kawiarnia, prowadzona przez jego żonę. Na początku lat 30-tych XX wieku, budynek przebudowano, altana stała dalej.
(5 votes)
Szczecin_-_Zdroje__Caffe_Radler1935r.jpg
Finkenwalde, Lange Strasse1095 viewsSzczecin-Zdroje Caffe Radler.
Kartka z 1935r.

(3 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse2.jpg
Finkenwalde, Langestrasse22146 viewsPocztówka z początku XX w. prezentuje fragment Lange Straße mniej więcej od łącznika z Bergstraße (ul. Letniskowa) do skrzyżowania z Waldstraße (ul. Jabłoniowa). W widocznym po prawej stronie budynku na początku wieku mieściła się restauracja C. Pflugradt'a.
(4 votes)
Finkenwalde,_Langestrasse,_Rathaus.jpg
Finkenwalde, Langestrasse, Rathaus2849 viewsNajstarsza szkoła w Finkenwalde mieściła się w tym parterowym budynku. Oprócz czterech klas mieściły się w nim pokoje dla nauczycieli. Ciekawostką jest to, że jeden z nich nazwiskiem Seefeldt był ojcem Johannesa Seefeldt'a - późniejszego burmistrza, który także posiadał znakomity lokal "Cafe Stettin" na rogu ulic Sanatoryjnej i Batalionów Chłopskich. Po 1900 r. obok "Efeuhaus" wyrósł nowy dwupiętrowy budynek szkoły (stoi do dziś), po 1928 r. był ratuszem gminy Finkenwalde. Niestety ciekawy architektonicznie "Efeuhaus" nie przetrwał do dziś.
(10 votes)
Finkenwalde,_Lindenstrasse6.jpg
Finkenwalde, Lindenstrasse61719 views
(6 votes)
52 files on 5 page(s) 1