Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "walecznych"
02~0.jpg
Skrzyżowanie ul. Walecznych z Młodzieży Polskiej.929 views Na pierwszym planie "Villa Müller". Widoczny w głębi budynek mieszkalny stoi do dziś. Po prawej stronie zdjęcia, na wygrodzonej narożnej parceli stanie za kilka lat budynek mieszczący restaurację "Zum Alter Fritz". W 1910 r. ulicę wyłożono brukiem.
Finkenwalde,_DMK,_Generalansicht.jpg
Finkenwalde, DMK, Generalansicht1265 viewsTo późne przedwojenne zdjęcie lotnicze przedstawia kompleks "Kinderheil" wraz z przyległościami. Budynek na pierwszym planie (dom parafialny), nie przetrwał wojny. Po lewej stronie równolegle do głównych budynków ciągnie się ul. Walecznych i krzyżuje z ul. Mączną.
Finkenwalde,_Finkenwalder_Kreisel2.jpg
Finkenwalde, Finkenwalder Kreisel21440 viewsPrzejeżdzając przez rondo w Zdrojach nie sposób nie zauważyć poniemieckiej narożnikowej kamienicy... Ta datowana na około 1908 r. widokówka prezentuje ujęcie dawnego sklepu kolonialnego Alberta Hopfnera. Do dziś stoi on na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich (Lange Straße) z Walecznych (Mühlenstraße). W pomieszczeniach dawnych delikatesów Hopfnera mieści się teraz pizzeria "Napoli" (do końca lat 90-tych był tam sklep "Robotnik").
Finkenwalde,_Kreuzung1.jpg
Finkenwalde, Kreuzung11352 viewsKrzyżówka na przełomie wieków. Typowy wiejski widoczek, który z czasem pod względem architektonicznym będzie ewoluował, zmieniając charakter na podmiejski. Widoczne na widokówce domy zastąpiono w latach 20/30-tych dwupiętrową zabudową. Na wysokości pomnika, po prawej stronie pocztówki ledwo widoczny jest wlot Mühlenstraße (Walecznych), za kilka lat będzie to już skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia.
Finkenwalde,_Muhlenstrasse.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse911 viewsSkrzyżowanie ul. Walecznych z ul. Piechoty. W widocznym budynku mieścił się sklep z artykułami spożywczymi.
FInkenwalde,_Muhlenstrasse1.jpg
FInkenwalde, Muhlenstrasse1961 viewsW widocznej na zdjęciu narożnej kamienicy mieściła się restauracja "Zum Alter Fritz" (Mühlenstraße 5). Budynek stał na skrzyżowaniu ul. Młodzieży Polskiej z Walecznych.
Finkenwalde,_Muhlenstrasse2.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse2956 viewsWidokówka z 1900 r. Na pierwszym planie widzimy jeszcze pozbawioną bruku, piaszczystą i niezabudowaną ul. Walecznych. Ujęcie obejmuje w przybliżeniu fragment między ul. Młodzieży Polskiej a Sanatoryjną. W tle kościół oraz nieistniejący fragment Verbindungstraße (dochodziła do ul. Batalionów Chłopskich).
Finkenwalde,_Muhlenstrasse3.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse3899 viewsUl. Walecznych, fragment z widokiem na zabudowę dzisiejszego "Zielonego Dworu".
Finkenwalde,_Muhlenstrasse4.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse4880 viewsSkrzyżowanie ul. Walecznych z ul. Młodzieży Polskiej. Widoczny w głębi budynek mieszkalny stoi do dziś.
Finkenwalde-_Mühlenstraße.jpg
Finkenwalde. Mühlenstraße.1618 viewsZdroje. Ul. Walecznych 84.
finkenwalde_gartenstr.jpg
Finkenwalde. Gartenstraße.1275 viewsZdroje. Ul. Młodzieży Polskiej. Widok z budynku nr 15 (nie przetrwał do dzisiejszych czasów) w stronę ul. Walecznych.
Walecznych_47.jpg
Zdroje - Ul. Walecznych 47583 views(foto: 02.11.2008r.)
27 files on 3 page(s) 1