Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "przy"
01-Gasthaus_Fliedrbruch.jpg
Gasthaus Fliederbruch863 viewsBinówko, Budzewice - przysiółek wsi Binowo.
01-Stettiner_Str..jpg
01-Stettiner Str.1541 viewsWidok z ulicy Przestrzennej w kierunku Dąbia i nieistniejącej bramy Szczecińskiej. Pierwszy po lewej to dom przemysłowca Badera z początku XX wieku. Widać także domy na ul. E. Gierczak i ul. Przybrzeżnej.
01_-_Flughafen,_Schuppen_für_Hydropläne.jpg
Altdamm. Flughafen. Schuppen für Hydropläne2889 viewsWidok na ulicę Przestrzenną od strony Dąbia. Po prawej widzimy zbudowania portu lotniczego Dąbie, a w głębi most cłowy i drogę do Zdrojów. Po lewej stronie przy drodze na Zdroje znajdowała sie zajezdnia tramwajowa linii nr.1 i zajezdnia autobusowa obsługująca prawobrzeże.
02-Gasthaus_Fliedrbruch.jpg
Gasthaus Fliederbruch843 viewsGospoda w Binówku (Budzewice) - przysiółek wsi Binowo.
02-plaża.jpg
Altdamm. Luftbild2780 viewsWidok lotniczy na promenadę z której do dziś pozostały tylko wysokie drzewa. Na zdjęciu widać alejki, którymi można było dojść do końca promenady gdzie znajdowały się altanki wypoczynkowe i wieże widokowe. Największym wzięciem cieszyła się aleja biegnąca przy rzece Płoni.
02_-_Altdamm,_Luftbild_,Panorama.jpg
Altdamm. Luftbild. Panorama3319 viewsZdjęcie lotnicze, z połowy lat 30-tych (widzimy już wieżę straży pożarnej przy ulicy Oficerskiej obok dzisiejszej górki, przy ul. Otwockiej). Na wprost wśród drzew widzimy ulicę Nurkową, (przez której środek płynął kanał Płoni). Po prawej skrajnej stronie widzimy nieistniejącą ulicę Pomorską. Na samym dole od lewej Szkoła Średnia, Kasyno Oficerskie i Dom Pastora gminy katolickiej.
03-Gasthaus_Fliedrbruch.jpg
Gasthaus Fliederbruch988 viewsGospoda w Binówku (Budzewice) - przysiółek wsi Binowo.
0352_Gruss_aus_Alt-Damm,_Carl_Herzog,_Alt-Damm,_Furstenstrasse_24,_070600,_litho.jpg
Grüß aus Altdamm1149 viewsLitografia wydana przez Carla Herzoga z Dąbia. Ciekawostką na tej widokówce jest to że wydawca umieścił na kartce obrazek reklamujący swoje wydawnictwo. Jedną z cech litografii jest pokazywanie nieco zniekształconych widoków - w tym przypadku dotyczy to widocznej panoramki i ratusza.
04-Gasthaus_Fliedrbruch.jpg
Gasthaus Fliederbruch847 viewsGospoda w Binówku (Budzewice) - przysiółek wsi Binowo.
04_-_Gruss_aus_Altdamm,_Kirche,_Kaiser_Wilhelm_denkmal,_Rathaus_und_J__Schwarzkopf_Gaststatte,_~1902.jpg
Grüß aus Altdamm1123 viewsLitografie bardzo często były wydawnictwami sponsorowanymi, w tym przypadku nakład mógł być dofinansowany przez właściciela widocznego w prawym górnym rogu lokalu Schwarzkopf'a. Pozostałe obrazki to klasyczne miejsca, którymi mogła szczycić się dzielnica Altdamm.
04_-_Muhlentorstr..jpg
Altdamm. Mühlentorstraße1302 viewsDąbie. Ul. A. Krzywoń, przy placu kościelnym, budynek po lewej stronie zachował sie do dziś, choć wtedy była tam lokal rozrywkowy. Tyle samo szczęścia miały budynki po prawej stronie i stoja do dziś.
05-Gasthaus_Fliedrbruch.jpg
Gasthaus Fliederbruch812 viewsDroga do gospoda w Binówku (Budzewice) - przysiółek wsi Binowo.
1031 files on 86 page(s) 1