Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "polskiej"
02~0.jpg
Skrzyżowanie ul. Walecznych z Młodzieży Polskiej.929 views Na pierwszym planie "Villa Müller". Widoczny w głębi budynek mieszkalny stoi do dziś. Po prawej stronie zdjęcia, na wygrodzonej narożnej parceli stanie za kilka lat budynek mieszczący restaurację "Zum Alter Fritz". W 1910 r. ulicę wyłożono brukiem.
37-Finkenwalde_GS3.jpg
37-Finkenwalde GS31570 viewsNiezachowany dom o przedwojennym adresie Gartenstraße 3. Dziś jest to fragment ul. Młodzieży Polskiej w stronę kościoła, prawa strona ulicy.
80-Finkenwalde_-_Verbindungstr_.jpg
80-Finkenwalde - Verbindungstr 1187 viewsZdroje, ul. Armii Ludowej, na odcinku - po prawej, widać ulicę Młodzieży Polskiej. Widoczny budynek (Charlotte Villa), przetrwał do lat 60-tych.
F,_OFG1.jpg
Finkenwalde. Grenzstraße. Grünberg Orgelfabrik935 viewsWidoczna z ul. Jaśminowej fabryka organ Grüneberga. Prawa część obiektu zachowała się z pewnymi zmianami do dziś. Tak wyglądało to przed wojną z ul. Młodzieży Polskiej.
Finkenwalde,_Fliegeraufnahme2.jpg
Finkenwalde, Fliegeraufnahme22613 viewsJako punkt odniesienia do identyfikacji poszczególnych budynków na tej panoramie należy brać kościół - a właściwie jego wieżę, ledwo przebijającą się wśród parkowych drzew - to lewa strona zdjęcia. Na pierwszym planie obserwator widzi skrzyżowanie Zeglinstraße (równoległa, dziś ul. Piechoty) z Villenstraße (prostopadła do poprzedniej, dziś ul. Widok). Uwagę naszą zwraca dominujące na panoramie zalesienie - to potocznie zwany przez Finkenwalderów Herotizky'schen Park. Dwa parterowe domki (ledwo widoczne widoczne w parku) to mieszkania pracowników przedwojennego portu lotniczego w Altdamm. Przypisane były do Richthofenstraße (równoległa do ul. Widok, przestała istnieć po 1945 r.). Na drugim planie zabudowa Gartenstraße (ul. Młodzieży Polskiej). W dalekim tle rozgałęzienie Regalicy i Cegielinki.
FInkenwalde,_Muhlenstrasse1.jpg
FInkenwalde, Muhlenstrasse1961 viewsW widocznej na zdjęciu narożnej kamienicy mieściła się restauracja "Zum Alter Fritz" (Mühlenstraße 5). Budynek stał na skrzyżowaniu ul. Młodzieży Polskiej z Walecznych.
Finkenwalde,_Muhlenstrasse2.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse2956 viewsWidokówka z 1900 r. Na pierwszym planie widzimy jeszcze pozbawioną bruku, piaszczystą i niezabudowaną ul. Walecznych. Ujęcie obejmuje w przybliżeniu fragment między ul. Młodzieży Polskiej a Sanatoryjną. W tle kościół oraz nieistniejący fragment Verbindungstraße (dochodziła do ul. Batalionów Chłopskich).
Finkenwalde,_Muhlenstrasse4.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse4880 viewsSkrzyżowanie ul. Walecznych z ul. Młodzieży Polskiej. Widoczny w głębi budynek mieszkalny stoi do dziś.
Finkenwalde,_Villenstrasse2.jpg
Finkenwalde, Villenstrasse2767 viewsWidok z ul. Młodzieży Polskiej na nieistniejący dziś fragment ulicy Widok. Dziś w miejscu po widocznych na zdjęciu domach zlokalizowane jest boisko szkolne.
finkenwalde_gartenstr.jpg
Finkenwalde. Gartenstraße.1275 viewsZdroje. Ul. Młodzieży Polskiej. Widok z budynku nr 15 (nie przetrwał do dzisiejszych czasów) w stronę ul. Walecznych.
Zdroje,_Młodzieży.jpg
Zdroje. Armii Ludowej1566 viewsJesień 1988 r. Fragment ul. Młodzieży Polskiej od ul. Sanatoryjnej (na drugim planie) do kościoła. Dziś stojąc w tym samym miejscu widzimy przed sobą wyasfaltowaną ulicę oraz porządny chodnik, wzdłuż którego kilka lat temu postawiono pawilony garażowe. Wtedy - blaszaki, za nami - blaszaki po sam kościół. I kocie łby...
Zdroje,_Walecznych.jpg
Zdroje, Walecznych1950 viewsPołowa lat 80-tych. Ostatni z wieżowców, w dodatku inny niż pozostałe drapacze Zdrojów... W dalekim tle drzewostan ul. Młodzieży Polskiej.
18 files on 2 page(s) 1