Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "fotograf"
1a.jpg
Klęskowo (Os. Słoneczne) - Ul. Lniana widok na Staw Rubinowy630 viewsZdjęcie pochodzi z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ta woda, którą widać za tymi dwoma panami to nic innego tylko obecny Rubinowy Staw na Słonecznym. Zdjęcie wykonano od strony południowej czyli fotograf stał na końcu obecnej ulicy Lnianej (wieżowiec - gwiazda po prawej a przedszkole po lewej).
Drzewa, a przynajmniej część z nich rośnie do dziś. Jak widać ówczesny Rubinowy Staw służył do rekreacji. Aż wydaje sie to niemożliwe, że kiedyś były tu pola po horyzont.
Nadesłał Aygon
50,Altdamm,_Rathaus.jpg
Grüß aus Altdamm.1430 views Rathaus
Widokówka fotograficzna O. Zagelowa. Rzut na ratusz dąbski i herb miasta Altdamm.
altdamm_-_Russian_-_Altdamm__Good_food,_new_underclothing_and_a_prospect_of_an_early_return_to_Russia_has_had_its_good_effect_on_this_fellow.jpg
Altdamm, obóz jeniecki499 viewsAltdamm. Dobre jedzenie, nowa bielizna i perspektywa rychłego powrotu do Rosji miało swój dobry wpływ na tego człowieka
Na fotografii za zadowolonym jeńcem uwiecznili się również przedstawiciele misji Amerykańskiego Czerwonego Krzyża (ARC) 1919r.
Nadesłał Czarny.
altdamm_-_Russian_prisoner_at_Altdamm_prison_camp_4.jpg
Altdamm, obóz jeniecki461 viewsAltdamm 1919r. Na fotografii widać, że drewniaki stanowiły spory procent obuwia jeńców.
Nadesłał Czarny.
altdamm_-_Russian_prisoner_at_Altdamm_prison_camp_5.jpg
Altdamm, obóz jeniecki469 viewsBardzo ciekawa fotografia wykonana przez misję Amerykańskiego Czerwonego Krzyża (ARC) w 1919r. Fotografia potwierdza, że na terenie obozu funkcjonowała kolejka obozowa. Na fotce można zauważyć torowisko z rozjazdem. Nadesłał Czarny.
BatalionowChlopskich89.jpg
Zdroje. Batalionów Chłopskich 891762 viewsLata 60-te.
Zachowany przedwojenny budynek, blisko skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich z ul. Jaracza, w którym do dziś działa zakład fryzjerski, a przed wojną funkcjonował zakład fotograficzny Conrada Fritza.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów 1950 (HM).
Batalionow_Chlopskich33.jpg
Zdroje. Batalionów Chłopskich 331638 viewsRok 1952.
Widoczna po lewej stronie wejścia mała gablotka należy do znajdującego się na pierwszym piętrze (m.in. widoczny balkon) zakładu fotograficznego Jana Milewskiego (Pastuchy). Po jego śmierci w 1976r., do połowy lat osiemdziesiątych zakład prowadził jego syn Henryk (na zdjęciu z prawej).
Prawy narożnik budynku został zaadaptowany na sklep spożywczy. W latach 70-tych i 80-tych znajdował się tam sklep papierniczy "Pisak", obecnie Apteka.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów 1950 (HM)
BlickvomKemelsberg,SeeAm_Weiher.jpg
BlickvomKemelsberg,SeeAm Weiher1001 viewsZdjęcie prezentuje okolice stawu przy obecnej ul. Osiedleńczej. Fotografię wykonano z jeszcze nie uformowanego w nasyp kolejowy wgórza od strony Puszczy Bukowej (dawna nazwa tego miejsca to "Kamelsberg").
Dabie_Gierczak_24_25_Domus_80-te_1.jpeg
Dąbie - ul. Gierczak 24-251210 viewsLata 80-te.
Dom Handlowy "Domus" - jeden z pierwszych sklepów przemysłowych typu wielkopowierzchniowego. Powstał na początku lat 80-tych XX wieku i należał do WPHW Szczecin. Oprócz dużej sali sprzedażnej z licznymi stoiskami z artykułami przemysłowymi, m.in. RTV i AGD, istniały 2 punkty naprawcze sprzętu RTV, serwis programatorów pralek automatycznych, fotograf, napełnianie zapalniczek (tak, tak, były kiedyś takie usługi), dorabianie kluczy i kilka innych.
Zdjęcie z archiwum Slazmiego
Dabie_Gierczak_24_25_Domus_80-te_2.jpeg
Dąbie - ul. Gierczak 24-251133 viewsLata 80-te.
Dom Handlowy "Domus" jeden z pierwszych sklepów przemysłowych typu wielkopowierzchniowego. Powstał na początku lat 80-tych XX wieku i należał do WPHW Szczecin. Oprócz dużej sali sprzedażnej z licznymi stoiskami z artykułami przemysłowymi, m.in. RTV i AGD, istniały 2 punkty naprawcze sprzętu RTV, serwis programatorów pralek automatycznych, fotograf, napełnianie zapalniczek (tak, tak, były kiedyś takie usługi), dorabianie kluczy i kilka innych.
Zdjęcie z archiwum Slazmiego
Finkenwalde,_Finkenwalder_Kreisel6.jpg
Finkenwalde, Finkenwalder Kreisel61151 viewsSzczególnie ciekawa widokówka z początku wieku - proszę zwrócić uwagę na pisownię - "Finckenwalde" zamiast "Finkenwalde". Nazwisko generała, na cześć którego nazwano nową osadę od jego nazwiska brzmiało wprawdzie von Finck, jednak w użyciu szybciej przyjęła się wersja "Finkenwalde". Widokówka jest całkowicie retuszowana - bliżej jej zatem do litografii niż do pocztówki typu fotograficznego.
Finkenwalde,_Langestrasse14.jpg
Finkenwalde, Langestrasse142297 viewsFotograf stał przed domem przy dawnym Lange Straße 32, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Jaracza. W obiektywie ujął fragment ulicy od 89 (pierwszy z lewej) do 87 (po prawej stronie, stoi do dziś). Widoczny w środku dom został rozebrany pod koniec lat 90- tych.
21 files on 2 page(s) 1