Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "autobus"
01-Autobusse_im_buchheide.jpg
Autobusse in der Buchheide1010 viewsW drodze do Binowa.
01_-_Flughafen,_Schuppen_für_Hydropläne.jpg
Altdamm. Flughafen. Schuppen für Hydropläne2889 viewsWidok na ulicę Przestrzenną od strony Dąbia. Po prawej widzimy zbudowania portu lotniczego Dąbie, a w głębi most cłowy i drogę do Zdrojów. Po lewej stronie przy drodze na Zdroje znajdowała sie zajezdnia tramwajowa linii nr.1 i zajezdnia autobusowa obsługująca prawobrzeże.
21_-Rosengarten.JPG
21 -Rosengarten2858 viewsNajbardziej znany lokal przedwojennego Kijewa. Dzisiaj w tym miejscu znajduje się przystanek autobusowy linii 73 i 79 w stronę Szczecina. Jedyną pozostałością po tej zabudowie, jest pompa, która wtedy stała na podwórku. 2 comments
23-Rosengarten_-_Altes_Forsthaus.jpg
23-Rosengarten - Altes Forsthaus1775 viewsKijewo. Ul. Zwierzyniecka. Stara leśniczówka, stała w miejscu, gdzie dzisiaj biegnie droga wyjadowa ze Szczecina, przed nieistniejącym przystankiem autobusowym.
90-Rosengarten_Gasthof.jpg
90-Rosengarten Gasthof1890 viewsKijewo. Ul. Zwierzyniecka 31. Dzisiejszy przystanek autobusowy w stronę Centrum.
Finkenwalde,_Langestrasse9.jpg
Finkenwalde, Langestrasse91994 viewsBudynek ten sąsiadował po prawej stronie z narożnym budynkiem dawnego "Robotnika", dzisiejszej pizzeri "Napoli". Do dziś, mimo upływu wielu lat czekając na przystanku autobusowym w stronę osiedli Dąbia i Słonecznego nie sposób nie zauważyć na ziemi ceglanego gruzu po piętrowej kamienicy, w której mieścił się najpierw zakład pasmanteryjny sióstr Schwencker a później sklep z opałem.
henningsholm_-_Schloss.jpg
Henningsholm. Schloß2613 viewsOleszna. Pałac von Dewitz. Widok na pałac od strony ulicy. Dzisiaj w tym miejscu jest zakręt i przystanek autobusowy linii 73
Osiedle_Bukowe_Kolorowych_Domów_1989_12.jpg
Klęskowo / Osiedle Bukowe969 viewsGrudzień 1989 roku. Widok z okolic Szkoły Podstawowej nr 74 w kierunku dzisiejszej pętli autobusowej. W tle widoczne wieżowce przy ul. Pomarańczowej.
Fotka z archiwum Anubiski
prezent.jpg
Hökendorf. Langestraße1963 viewsWidok na krzyżówkę ulic Pszennej (Finkenwalderstr.), Handlowej (Bahnhofstr.) i Dąbskiej (Rosengartener Str.) z chodnika biegnącego poniżej majątku rodziny Dohrn. Pomnik pochodzi z 1923r., a drzewo które obok niego rośnie możemy zobaczyć do dziś. Po prawej stronie wybudowano w latach 30' tych wiatę autobusową dla linii łączącej Hökendorf z końcowym przystankiem w okolicach lotniska gdzie istniała możliwość przesiadki w tramwaj linii "1" i dalej przez most Cłowy (Zollbrücke) na lewy brzeg Odry.
zag30.jpg
Zdroje843 viewsRok 1958, ul. Batalionów Chłopskich, róg Jaracza (ileż lip tam było!) i francuski autobus Chausson APH 47. W latach 1958-1960 jeździło 11 sztuk modelu Chausson APH 521. Linia 55 - w latach 1956-1960 jeździła na trasie: Basen Kaszubski (obecnie Basen Górniczy) - Zdroje - Podjuchy - Żydowce - Klucz.
Zdjęcie nadesłał Mila.
Zalom_Kablowa.jpg
Załom - Ul. Kablowa1518 viewsZdjęcie przedstawia pracowników Fabryki Kabli "Załom" czekających na autobusy. Na pierwszym planie widać ludzi siedzących na murku mini-ronda. Budynek widoczny za kioskami to ul. Produkcyjna 2. Za plecami fotografa znajduje się przejazd kolejowy.
Zdjęcie ze zbiorów Slazmiego.
Zalom_Kablowa_star.jpeg
Załom - ul. Kablowa 11028 viewsPierwszy autobus pracowniczy marki Star, zwany przez pracowników "błękitną strzałą".
Zdjęcie ze zbiorów Slazmiego.
12 files on 1 page(s)