Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "armii"
80-Finkenwalde_-_Verbindungstr_.jpg
80-Finkenwalde - Verbindungstr 1187 viewsZdroje, ul. Armii Ludowej, na odcinku - po prawej, widać ulicę Młodzieży Polskiej. Widoczny budynek (Charlotte Villa), przetrwał do lat 60-tych.
Polski_Żyd.jpg
Altdamm, obóz jeniecki376 viewsPolski Żyd, więzień z Armii Rosyjskiej. Rok 1915.
Nadesłał Slazmi.
Zdroje,_Młodzieży.jpg
Zdroje. Armii Ludowej1566 viewsJesień 1988 r. Fragment ul. Młodzieży Polskiej od ul. Sanatoryjnej (na drugim planie) do kościoła. Dziś stojąc w tym samym miejscu widzimy przed sobą wyasfaltowaną ulicę oraz porządny chodnik, wzdłuż którego kilka lat temu postawiono pawilony garażowe. Wtedy - blaszaki, za nami - blaszaki po sam kościół. I kocie łby...
Zdroje,_przed_kościołem(a).jpg
Zdroje. Armii Ludowej1574 viewsZdjęcie wykonano jeszcze w latach 40-tych XX wieku. W lewym rogu widzimy boczną ścianę kościoła, jednak to pomnik jest najciekawszym detalem tego zdjęcia. Upamiętniał czyn żołnierski lat I wojny światowej. Sam pomnik stał w tym miejscu do lat 70-tych. Dał o sobie przypomnieć dopiero w 2000 r., kiedy wydobyto go z glinianki przy ul. Sanatoryjnej. Choć nieco zdeformowany, przetrwał - z powodu nikłego zainteresowania nim służb konserwatorskich znajduje się w opiece życzliwych.
Zdroje,_przed_kościołem2.jpg
Zdroje. Armii Ludowej1463 viewsTo zdjęcie świadczyć może o monumentalności orła. Nawet dziś, pozbawiony kilku elementów składowych, wywiera wrażenie na odwiedzających go na jednej z prywatnych parcel w Mierzynie. Napis na płycie podstawy brzmiał: "Unsern treuen Toten 1914-1918" - pamięci poległych w I wojnie światowej. Polecamy również porównania z tymi przedwojennymi zdjęciami.
Zdroje-ArmiiLudowej.jpg
Zdroje. Armii Ludowej 1251 viewsFragment nieistniejącej już ul. Armii Ludowej. W głębi, z prawej strony kościół pw Świętego Ducha (obecnie przy ul. Młodzieży Polskiej). Budynek z wieżyczką (dawna Charlotte Villa) wraz z przyległym do niego domem, został zburzony w roku 1978. Dziś na ich miejscu stoi blok przy ul. Młodzieży Polskiej 36-38.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów 1950 (HM).
Zdroje_Armii_Ludowej_-_1961.jpg
Zdroje - ul. Armii Ludowej / Młodzieży Polskiej1165 viewsRok 1961 - poczęstunek dla dzieci pierwszokomunijnych. Stoły ustawiono u podstawy ocalałego po II wojnie światowej pomnika poświęconego poległym w latach 1914-1918. Fragment pomnika jest widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów 1950 (HM)
Zdroje_Armii_Ludowej_1953.jpg
Zdroje - ul. Armii Ludowej / Młodzieży Polskiej913 viewsZdjęcie wykonane na początku lat 50-tych na tle pomnika poświęconego ofiarom I wojny światowej. Monument stał do lat 70-tych w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Zdrojach.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów 1950.
8 files on 1 page(s)