Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Grüß aus Finkenwalde

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Stettiner Rechtes Oderufer vor 1945 > Finkenwalde > Grüß aus Finkenwalde

TITLE  +   - 
FILE NAME  +   - 
DATE  +   - 
POSITION  +   - 
F,_GF1.jpg
F, GF11220 viewsInny wariant poprzedniej widokówki. Autor mieszając układ zdjęć oraz wymieniając tylko jeden widoczek - ujęcie "krzyżówki" na ujęcie j. Szmaragdowego - sprawił, że widokówki zupełnie się różnią od siebie.
F,_GF2.jpg
F, GF21218 viewsPocztówka z lat 20-tych prezentująca cztery wybrane walory zachęcające turystów do odwiedzenia wsi Finkenwalde. W lewym górnym rogu widzimy pomnik ofiar wojny pruskko-francuskiej 1870/1 roku, który stał na dzisiejszej "krzyżówce". Na prawym zdjęciu również widać "krzyżówkę" z pomnikiem w tle, w kierunku na Dąbie. Dolny lewy róg prezentuje szkołę widzianą od strony boiska, z nieistniejącą już salą gimnastyczną. Ostatni widoczek to wizytówka pobliskiej jeziora Szmaragdowego restauracji "Buchheide Baude".
F,_GF3.jpg
F, GF31059 viewsLitografia z około 1896 r. wydana przez wydawnictwo rodziny Susenbeth prezentująca charakterystyczne dla wsi Finkenwalde widoczki. W prawym górnym rogu widzimy Dąb Książęcy (Prinzen Eiche), dominujący widok to panorama wsi ujęta od strony wzgórz Finkenwalder Hőhe. W lewej części widokówki widzimy elementy krajobrazu Parku Toepffera - grotę, wspartą na łukach pagodę oraz niestniejącą niestety Cap Delbrück.
Finkenwalde.jpg
Grüß aus Finkenwalde814 viewsZdroje. Koniec XIX wieku. Widok na Zdroje i pomnik cesarza Wilhelma I i upamiętniający ofiary wojny Francusko-Pruskiej 1870-1, który znajdował się na krzyżówce w Zdrojach.
4 files on 1 page(s)